
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 26.4 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Threshold Voltage | 600 mV |
| Input capacitance | 1.5 nF |
| Operating Supply Current | 6 µA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Nominal Supply Current | 6 µA |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$4.57594
Ext.Price$4.57594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.57594 | $4.57594 |
| 10 | $3.89750 | $38.97500 |
| 25 | $3.61818 | $90.45450 |
| 50 | $3.35887 | $167.94350 |
| 100 | $3.11816 | $311.81600 |
| 300 | $3.02156 | $906.46800 |
| 500 | $2.92795 | $1463.97500 |
| 1000 | $2.84181 | $2841.81000 |
